• Запобігання дитячому травматизму

Попередження дитячого травматизму та безпека життєдіяльності учнів.

Запобігання дитячому травматизму від вибухонебезпечних предметів

АЛГОРИТМ ДІЙ ЗА СИГНАЛОМ “ПОВІТРЯНА ТРИВОГА”

Дії в разі надзвичайної ситуації

Пам'ятка з безпеки життєдіяльності та запобігання дитячому травмуванню

Бесіда "Дорога до школи"

/Files/images/2014_rk/канікули осінь.jpg/Files/images/2014_rk/Смайлік_правила.jpg
Інструктаж перед початком осінніх канікул (інструкція №31 з техніки безпеки учнів під час осінніх канікул)

ПАМ’ЯТКА З БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ ДЛЯ УЧНІВ ПІД ЧАС КАНІКУЛ

1. Пам’ятайте і виконуйте правила переходу вулиць і доріг.
2. Не грайтесь на тротуарі, поблизупроїжджої частини.
3. Дотримуйтесь правил посадки в трамвай, тролейбус, автобус.
4. На зупинці не стійте близько біля дороги.
5. Не беріть в руки вибухонебезпечні предмети, а у випадку їх виявлення, необхідно повідомити дорослих.
6. Не можна розпалювати вогнища і кидати в вогонь легкозаймисті речовини.
7. Не підходьте до ліній електромереж, якщо провід обірваний, повідомте дорослих.
8. Не грайтесь біля залізничного полотна, не кладіть на рейки предмети, не кидайте нічого у вікна потягу.
9. Не грайтеся у ярках і на будівельних майданчиках.
10. Обережно користуйтесь побутовими електричними приладами: телевізором, праскою, холодильником.
11. Не відходьте далеко від будинку і не впускайте в квартиру незнайомих людей у відсутності дорослих.
12. Не грайтеся з бродячими собаками і кішками. Мийте руки після ігор перед обідом.
13. У вільний час грайтесь у дворі, на дитячому майданчику.
14. Дотримуйтесь відповідних правил поведінки в громадських місцях.
15. Не використовуйте піротехнічні засоби - це небезпечно!
16. Для прогулянки одягайся зручно і тепло, щоб не застудитися.

ОБЕРЕЖНА ПОВЕДІНКА ПІД ЧАС КАНІКУЛ – ЗАПОРУКА ЖИТТЯ І ЗДОРОВ'Я!

ПРИЄМНИХ ТА БЕЗПЕЧНИХ ВАМ КАНІКУЛ!!!

/Files/images/bezpeka01.jpg

Перед закінченням чверті не зайвим буде нагадати дітям про правила безпечної поведінки на вулицях, зробивши акцент на специфічні «зимові» небезпеки, пов'язані, перш за все з поганими погодними умовами.

Діти рідко акцентують увагу на цих особливостях, тому звичайного заняття - «хвилинки», побудованого за принципом «питання - відповідь», недостатньо. Необхідно пояснення, чому на зимовій дорозі необхідно підвищену увагу.

Головне правило поведінки на дорозі взимку - подвоєна увага і підвищена обережність!

/Files/images/winter01.jpg

Взимку день коротше. Темніє рано і дуже швидко. У сутінках та в темноті значно погіршується видимість. У темряві легко помилитися у визначенні відстані, як до автомобіля, що їде, так і до нерухомих предметів. Часто близькі предмети здаються далекими, а далекі - близькими. Трапляються зорові обмани: нерухомий предмет можна прийняти за рухомий, і навпаки. Тому в сутінках і темноті будьте особливо уважні. Переходьте лише по підземних, надземних або регульованими переходами. А в разі їх відсутності - при переході збільште безпечну відстань до автомобіля.

/Files/images/winter04.jpg

У снігопади помітно погіршується видимість, з'являються замети, обмежується і важко рух пішоходів і транспорту. Сніг заліплює очі пішоходам і заважає огляду дороги. Для водія видимість на дорозі теж погіршується.

У містах вулиці посипають спеціальними хімікатами, щоб не утворювався сніговий накат. У результаті навіть у помірний мороз проїзна частина може бути покрита сніжно-водяною кашею, яку у вигляді суспензії піднімають у повітря колеса проїжджаючого транспорту. Суспензія осідає на вітрових стеклах автомобілів, заважаючи водіям стежити за дорожньою обстановкою. У такій ситуації водієві ще складніше помітити пішохода!

Яскраве сонце, як не дивно, теж перешкода. Яскраве сонце і білий сніг створюють ефект відблисків, людина як би «засліплюється». Тому потрібно бути вкрай уважним.

У сніговий накат або ожеледицю підвищується вірогідність «юза», заносу автомобіля, і, найголовніше - непередбачувано подовжується гальмівний шлях. Тому звичайне (літнє) безпечне для переходу відстань до машини потрібно збільшити в кілька разів.

У відлигу на вулиці з'являються підступні калюжі, під якими ховається лід. Дорога стає дуже слизькою! Тому при переході через проїжджу частину краще почекати, поки не буде проїжджаючих машин. Ні в якому разі не бігти через проїжджу частину, навіть на переході! Переходити тільки кроком і бути уважним.

Кількість місць закритого огляду взимку стає більше. Заважають побачити чи наближається транспорт:замети на узбіччі; звуження дороги через неприбраний сніг; стоїть засніжена машина.

Значить, потрібно бути вкрай уважним, спочатку обов'язково зупинитися і, лише переконавшись у тому, що поблизу немає транспорту, переходити проїжджу частину.

Теплий зимоваий одяг заважає вільно рухатися, сковує рухи. Послизнувшись, в такому одязі складніше втримати рівновагу. Крім того, капюшони, волохаті коміри і зимові шапки також заважають огляду.

Не стій поруч з машиною, що буксує! Не намагайся її штовхати! З-під коліс можуть вилетіти шматки льоду і каміння. А головне - машина може несподівано вирватися зі снігового полону і рвонути в будь-яку сторону.

/Files/images/na_lodu_03.jpg/Files/images/stend.jpg