Протидія булінгу в закладі освіти

План заходів КЗ «Харківська гімназія № 169», спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) 2022/2023 навчальний

План заходів КЗ «Харківська гімназія № 169», спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) 2021/2022 навчальний рік

Порядок реагування на випадки булінгу (цькування)

Нормативно - правова база з питань протидії булінгу (цькування)

Загальні правила поведінки здобувачів освіти КЗ «Харківська гімназія № 169»

Про булінг у шкільному середовищі та протидію булінгу в школі

Булінг (цькування) – дії учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному чи сексуальному насильстві. Такі дії вчиняються стосовно дитини чи дитиною стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого може бути заподіяна шкода психічному чи фізичному здоров’ю потерпілого. Булінг може здійснюватись також із застосуванням засобів електронних комунікацій.

ЮНІСЕФ визначає булінг (від анг. to bull – переслідувати) як небажану агресивну поведінку дітей шкільного віку, яка призводить до цькування дитини іншою дитиною чи групою дітей з метою приниження, залякування та демонстрації сили.

/Files/images/protidya_bulngu/Зупини булінг.jpg

Нині серед учнівської молоді надзвичайно загострилася проблема насильства, здійснюваного самими дітьми одне до одного.

Останніми роками визнано поширення в освітній практиці такого явища, як шкільний булінг. Це соціальна проблема всього світу протягом останніх ста років, однак вона ще й досі не вивчена. Перші публікації в Україні з’явилися 2005 р.

Булінг (bullying, від анг. bully — хуліган, забіяка, задирака, грубіян, насильник) визначається як утиск, дискримінація, цькування. Цей термін означає тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного і психічного) з боку дитини або групи до іншої дитини або інших дітей.

Мотивацією до булінгу стають заздрість, помста, відчуття неприязні, прагнення відновити справедливість; боротьба за владу; потреба підпорядкування лідерові, нейтралізації суперника, самоствердження тощо аж до задоволення садистських потреб окремих осіб.

/Files/images/protidya_bulngu/Поради учням.jpg

Як показує практика, форми шкільного булінгу можуть бути різними:

систематичні кепкування з будь-якого приводу (від національності до зовнішнього вигляду дитини);
- задирство;
- фізичні і психічні приниження;
- різного виду знущання;
- бойкот та ігнорування;
- псування особистих речей та ін.

Хулігани (булі) надзвичайно винахідливі. Новітній їхній “винахід” — кібербулінг, тобто знущання з використанням електронних засобів комунікації.

Поради учням, як реагувати на кібербулінг.

Презентація для учнів і батьків "Протидія булінгу"

/Files/images/protidya_bulngu/Слайд4.JPG/Files/images/protidya_bulngu/Слайд15.JPG

Подання заяви про випадки булінгу (цькування)

Здобувачі освіти, працівники та педагогічні працівники, батьки та інші учасники освітнього процесу, яким стало відомо про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого стали, або підозрюють його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб зобов’язані повідомляти директору гімназії.
Розгляд та неупереджене з’ясування обставин випадків булінгу (цькування) здійснюється відповідно до поданих заявниками заяв про випадки булінгу (цькування) (далі – Заява).
Заяви, що надійшли на електронну пошту гімназії отримує діловод, яка зобов’язана терміново повідомити керівника закладу та відповідальну особу.
Прийом та реєстрацію поданих Заяв здійснює особисто директор гімназії або його заступник.
Заяви реєструються в окремому журналі реєстрації заяв про випадки булінгу (цькування).
Форма та примірний зміст Заяви оприлюднюється на офіційному веб-сайті закладу.
Датою подання заяв є дата їх прийняття.
Розгляд Заяв здійснює директор гімназії з дотриманням конфіденційності.

/Files/images/protidya_bulngu/Слайд9.JPG/Files/images/protidya_bulngu/Слайд10.JPG/Files/images/protidya_bulngu/Телефони довіри булінг.jpg

Буклет "Безпечна школа"

/Files/images/protidya_bulngu/Буклет Безпечна школа 1.gif/Files/images/protidya_bulngu/Буклет Безпечна школа 2.gif

Кiлькiсть переглядiв: 152